آنچه در این مقاله می خوانید …

 • معرفی انواع پارچه های بیمارستانی
 • پارچه مناسب لباس بیماران
 • پارچه روپوش پزشکی و پرستاری
 • پارچه مناسب البسه اتاق عمل
 • پارچه رو تختی بیمارستانی
 • قیمت عمده پارچه های بیمارستانی
 • خرید پارچه بیمارستانی از درب کارخانه

انواع پارچه های بیمارستانی پرفروش کدام اند؟ چگونه می توان بهترین قیمت عمده پارچه بیمارستانی را خریداری کرد؟ آیا خرید اینترنتی پارچه بیمارستانی امکان پذیر است؟ دریافت مشاوره

مشاوره رایگان: ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰

در کارخانجات نساجی گوناگون کشور، شاهد تولید انواع پارچه جهت مصارف مختلفی هستیم. اما به جرئت می توان ادعا کرد که پارچه های بیمارستانی تقریبا در تمامی طول سایت، از نرخ فروش بالایی برخوردار بوده و پرتقاضاترین پارچه در صنعت نساجی ایران به شمار می آیند.

خصوصا در شرایط کنونی که بیماری منحوس کرونا، شیوع پیدا کرد، تمامی مراکز درمانی و بیمارستانی، نیاز مبرمی به انواع البسه و منسوجات بهداشتی پیدا کردند. این موضوع مزید بر علت شد تا کارخانجات تولید کننده پارچه بیمارستانی، تیراژ تولیدی خود را بیشتر کرده تا بتوانند پاسخگوی نیاز بازار باشند.

اگر چه ممکن است انواع پارچه های بیمارستانی با جنس و کیفیت مختلفی در تولیدی های البسه و منسوجات بیمارستانی مورد استفاده قرار بگیرند، اما یک سری از پارچه ها به سبب مشخصات منحصربفرد و ویژگی هایی که داشته، از مصارف بیشتری برخوردار هستند.

معرفی انواع پارچه های بیمارستانی

همانطور که متوجه شدید پارچه های گوناگونی امروزه در تولیدات بیمارستانی، مورد استفاده قرار می گیرند، اما برخی از پارچه ها، پرفروش تر و پرتقاضاترند، چرا که دارای مشخصات و ویژگی های خاصی می باشند.

انواع پارچه های بیمارستانی پرفروش موجود در بازار، می توان به این پارچه ها اشاره داشت:

 • پارچه تترون بیمارستانی
 • پارچه ترگال بیمارستانی
 • پارچه اسپان باند بیمارستانی
 • پارچه فلامنت و فلامنت پنبه بیمارستانی

هر یک از این پارچه ها با عرض و گرماژ مناسبی تهیه و تکمیل شده و با توجه مشخصات و ویژگی هایی که داشته می توانند در تولیدات بیمارستانی، مصارف خاصی داشته باشند. در ادامه به این مصارف اشاره ویژه ای خواهیم نمود:

پارچه مناسب لباس بیماران

انتخاب پارچه مناسب لباس بیماران، از اهمیت خیلی زیادی برخوردار بوده است. چرا که لباس بیمار باید به گونه ای باشد که در آن احساس راحتی و آسایش کرده تا روند درمان آن، به خوبی انجام پذیرد.

تولیدی های لباس بیمارستانی، عمدتا با توجه به میزان بودجه بیمارستان ها، پارچه مناسب لباس بیماران را انتخاب می کنند. پارچه تترون بیمارستانی، پارچه فلامنت و پارچه اسپان باند؛ از جمله پارچه هایی هستند که می توانند در دوخت لباس فرم بیماران خانم و آقا مورد استفاده قرار بگیرند.

پارچه تترون بیمارستانی با عرض 90، 150 و 180 سانتی متری و گرماژ 150 الی 190 گرمی، گزینه مناسبی برای لباس بیماران است. رنگ صورتی تترون مناسب لباس فرم بیماران خانم و رنگ آبی تترون مناسب لباس بیماران مرد، می باشد. البته از پارچه تترون عرض سه متر هم می توان به طور اقتصادی تری در تولید البسه بیماران استفاده کرد.

در طرف مقابل پارچه فلامنت و فلامنت پنبه بیمارستانی قرار داشته که با عرض یک و نیم متر و با مدل ساده و چهارخونه، مورد استفاده جهت تولید لباس بیماران می تواند قرار بگیرد.

در حقیقت اگر بودجه بیمارستان کافی بود، پارچه تترون و اگر شرایط اقتصادی مهم بود، پارچه فلامنت پنبه بیمارستانی می تواند در دوخت لباس بیماران استفاده شود.

پارچه روپوش پزشکی و پرستاری

پارچه مناسب روپوش پزشکی و پرستاری هم از اهمیت جدی برخوردار می باشد. چرا که لباس پرستاران و پزشکان باید از مقاومت سایشی و کششی خوبی برخوردار بوده، به زودی کیفیت بافت و رنگ خود را از دست ندهد و آبژاول هم باشد.

پارچه ترگال بیمارستانی با عرض 150 سانتی متر و گرماژ 240 گرمی، می تواند گزینه مناسبی برای این مورد باشد. این پارچه دارای تراکم بافت بالا و ضخامت مناسبی بوده، دارای آهار مناسب و مقاوم در برابر پارگی است و به شکل ضد آبژاول تولید و عرضه می رسد.

پارچه مناسب البسه اتاق عمل

پارچه های مناسب البسه اتاق عمل باید به شکل ضد آبژاول و کاملا استریل، تولید شده باشند. پارچه کجراه سبز بیمارستانی که به پارچه سبز اتاق عملی هم مشهور است، از مناسب ترین پارچه ها جهت البسه اتاق عمل مانند گان و شان، کلاه جراحی و غیره به شمار می آید. این پارچه دارای عرض یک و نیم متر و گرماژ 280 گرمی بوده است.

پارچه رو تختی بیمارستانی

جهت رو تختی، رو بالشی و ملحفه بیمارستانی هم می توان از پارچه های قابل شستشو مثل پارچه های تترون عرض 2 یا 3 متر استفاده کرد. هم اینکه می توان پارچه های اسپان باند یکبار مصرف را برای تولید این منسوجات انتخاب نمود. این موضوع هم رابطه مستقیمی با بودجه بیمارستان ها دارد.

قیمت عمده پارچه های بیمارستانی

قیمت عمده پارچه های بیمارستانی یکی از مهم ترین مواردی است که هر خریدار پارچه بیمارستانی، جدای از کیفیت به آن توجه می کند. در واقع تولیدی های البسه و منسوجات بیمارستانی می خواهند که دو اصل قیمت و کیفیت پارچه های بیمارستانی را متناسب با هم خریداری کنند.

هر چه قیمت عمده پارچه های بیمارستانی پایین تر و کیفیت پارچه ها بالاتر باشد، قطعا قیمت تمام شده تولیدی این مراکز، مقرون به صرفه تر بوده و محصولات تولیدی آنها کیفیت خوبی خواهد داشت. این موضوع می تواند افزایش قدرت فروش این کارگاه های تولیدی را هم به همراه داشته باشد.

در بازار شهرهای مختلف کشور، قیمت پارچه بیمارستانی هم متفاوت است. از جمله فاکتورهای موثر در قیمت عمده پارچه بیمارستانی، می توان به کیفیت پارچه، عرض پارچه، گرماژ پارچه و رنگ پارچه اشاره داشت.

اما اگر شما بتوانید انواع پارچه بیمارستانی مورد نیاز خود را از طریق مراکز معتبر فروش مستقیم که با کارخانجات بزرگ تولیدی در ارتباط هستند، خریداری کنید، قطعا خریدی اقتصادی تر از آن شما خواهد بود.

خرید پارچه بیمارستانی از درب کارخانه

خوشبختانه هم اکنون از طریق این مجموعه، امکان خرید پارچه بیمارستانی مستقیما از درب کارخانه، فراهم می باشد. خریداران می توانند پس از دریافت مشاوره های رایگان قبل از خرید و کالیته رنگی پارچه، سفارش خود را در تناژ بالا به ثبت برسانند.

این مجموعه ضمن حذف واسطه ها، با معتبرترین کارخانه تولید پارچه های بیمارستانی در ارتباط بوده و قیمت دست اول کارخانه را برای شما در نظر دارد. قیمت عمده پارچه های بیمارستانی در این مجموعه، بهترین قیمتی است که در بازار امروزی به شما ارائه می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *